Pojďme se podívat na sezónu 21-22 řečí čísel...

SLEDOVANOST SKITOURGURU.CZ

 • Každoročně Vám bilancuji sledovanost webu podle metrik Google Analytics za uplynulý rok.
 • za 12 měsíců, od 1.9. do 31.8.2021, bylo registrováno 254403 návštěv, což lze přeložit jako počet zařízení (IP adres), ze kterých byl web sledován. Z toho byla zhruba polovina nových.

 • Napříč webem si lidé během roku rozklikli 574230 s­tránek.

 • Jedna relace návštěvníka trvala průměrně 2:30 min a při ní si rozklikl 2,26 stránek.

 • Největší zájem byl jako obvykle o vybavení, do této sekce zamířilo 40% uživatelů.

 • Uvedená čísla jsou důkazem toho, že Skitour.Gu­ru nepublikuje jen složité články pro hrstku expertů, ale především obsah, který je srozumitelný pro většinu "armády s pásy". 

 • Jedno upozornění. Možná si budete porovnávat statistiky jiných webů. Skitour.Guru není továrna na prokliky. Do statistik nejsou zahrnuty prokliky na obrázky v článku. Tedy platí, že 1 článek s 5 fotkami = 1 stránka, 1 karta produktu = 1 stránka, 1 túra s 10 fotkami = 1 stránka. Například u webu tulenipasy se po rozkliknutí každého jednotlivého obrázku v galerii započítá do statistik 1 stránka (každá fotka má unikátní URL adresu). Když si na T.P. otevřete 1 článek s 15 fotkami, které si rozkliknete v galerii, získá tento web do statistik přírůstek 15 stránek za 1 článek. Na S.G je 1 článek ekvivalentem 1 zobrazené stránky. Pokud tedy budete porovnávat, mějte to na mysli.

PROČ INZEROVAT NA SKITOUR.GURU

 • ZAOSTŘENO NA SKIALPINISTY ӏ Nej­rozsáhlejší portál v Česku a na Slovensku, specializovaný čistě na skialpinismus a skitouring. Sledují ho jen lidé s vyh­raněným zájmem o skialp a skitouring.

 • PŘĚHLEDNÝ INTUITIVNÍ WEB se srozumitelnou strukturou a "čistým" designem.

 • SEO OPTIMALIZACE ӏ V oblasti klí­čových slov o skitouringu a skialpovém vybavení se „S.G.“ zabydlel na první stránce vyhle­dávačů.

 • LINKBUILDING ӏ Pro to, aby o Vás svět na webu věděl je link na relevantních stránkách podstatným benefitem! 
 • KOMUNITA SE NA S.G. VRACÍ. Pro stažení túry, orientaci ve vybavení, aktualitám a aby si přečetla uživatelské recenze ostatních.
 • PŘEHLED TRHU ӏ  Světově ojedinělý Buyer´s Guide s každo­ročním aktualizovaným přehledem kom­pletního skial­pového trhu s filtrační po­rovnávací fun­kcí (skialpová „heuréka").

 • LYŽAŘSKÉ TÚRY ӏ Kompletní informační servis k lyžařským tú­rám.

 • ROZSÁHLÝ PŘEHLED TÚR v ČR a SR - uvítají to hlavně začátečníci nebo každý, kdo chce vyčistit hlavu a má na to  jeden den...
 • METODIKA ӏ Srozumitelné know-how bezpečného skialpinismu.

 • EXKLUZIVITA REKLAMY ӏ Inzertní prostor je k dispozici pro 30 značek. Neváhejte si ho včas rezervovat.

 • SKITOUR.GURU ZNÁ 9 z 10 SKIALPINISTŮ Od podzimu 2015 prošel SkitourGuru určitým vývojem. Změny vycházely často z přání a podnětů čtenářů i odborné veřejnosti. Sledují ho lyžaři mnoha úrovní - od úplných začátečníků po horské vůdce. Když se podíváte na vývoj obsahu webu, je Vám jasné, že jeho vývoj je nekonečný příběh a SG neusíná na vavřínech.

 

CENOVÁ NABÍDKA

STANDARD - propagace jed­né značky (např. G3).

PROFI - propagace dvou­ značek (např. G3, Boatpark).

VIP - propagace tří zna­ček.

VIP+  propagace více značek.

rozsah

cena CZ

cena SK

značek

STANDARD

25000 Kč

960 €

1

PROFI

45000 Kč

1730 €

2

VIP

62000 Kč

2380 €

3

VIP +

dohodou

dohodou

4 a více

Platí pro skitourguru.cz na rok, od objednání do 31.8.2023

Zahrnuje všechny formy spolupráce - viz níže 

 

FORMÁTY PROPAGACE VAŠÍ ZNAČKY

1) PR text 1x za rok / značku. S jeho vytvořením Vám pomohu, pokud tedy budete chtít a dodáte mi potřebné podklady.

2) Velký reklamní banner. Budou potřeba 2 formáty: 1170 x 400 px a 800 x 326 px, kolující ve všech úrovních webu. Protože stále roste počet lidí, kteří sledují web na mobilu, je nutné vyrobit ještě užší verzi pro responzivní zobrazování. Banner by neměl být přeplněný obsahem, protože při zmenšování zobrazení by byl málo čitelný. V tomto případě je méně více. Pozor je to nový formát. Větší, aby se o Vás vědělo! Pokud nemáte vlastního grafika, pomůže vám specializovaná online agentura Koncepto  , která Vám z dodaných podkladů a konzultací vašich představ banner vyrobí za cenu 1000 Kč, která zahrnuje nějaký návrh, optimalizaci a výrobu.

3) Čtvercový banner u přehledu vybavení v podobě loga s proklikem.

4) Přednostní pozice. Výrobky značky inzerenta se nacházejí v seznamu produktů v sekci "Vybavení" dané kategorie v preferované pozici. Například Black Crows budou na první pozici v přehledu lyží, který je jinak řazen v abecedním pořadí.

5) Přímý proklik do vašeho e-shopu ze stránky produktu.

6) Zveřejnění pozvánky na akce inzerenta - testovací dny, závody, přednášky atp. na facebooku Ski­tourGuru.cz

7) Zobrazení loga značky v zápatí každé stránky s proklikem.

8) Propagační pos­ty na facebooku, 5x za rok / značku. Stačí požádat o sdílení.

9) Prezentace značky v e-booku Lavinová prevence

10) Logo na začátku a konci podcastu Skitour.Guru

11) Produktové ti­py na oblečení, ve specializovaných článcích.

 

NAKONEC PÁR JEDNODUCHÝCH ÚVAH 

 • Skitouring začnou provozovat hlavně ti, kdo umí lyžovat na sjezdovkách. Ve chvíli, kdy začnou přemýšlet o skialpu, budou hledat informace na webech o skialpu a vyhledávače jim Skitour.Guru nabídnou jako volbu na první stránce přehledu.
 • Kdo si chce pořídit skialpovou výbavu, bude logicky hledat relevantní informace na specializovaném webu, i když předtím četl média ryze sjezdařská nebo běžkařská.
 • Značky etablované ve sjezdovém lyžování se snaží vstupovat do světa skitouringu, ale oproti zavedeným off-piste brandům to mají těžké. Bez zviditelnění se v komunitě "stoupačů na pásech" budou těžko prosazovat.
 • Skitouring a pohyb v zasněžených horách vůbec, je sport a strategická hra zároveň. Bez strategie není skialp bezpečný a tak není divu, že spousta jeho vyznavačů se rekrutuje z řad inteligentních lidí, kteří mají obvykle vyšší příjmy.
 • Kdo provozuje skialp, má rád hory a bude pravděpodobně nakupovat i výbavu pro jiné aktivity, které mají mnohé Vaše značky v portfoliu. 
 • Je mnoho kvalitních produktů, ty špatné už skoro nejsou. A tak budou ve stále větší míře při nakupování rozhodovat sympatie ke značce. SG nabízí prostor, kde můžete tyto sympatie vzbuzovat. 

 

S pozdravem skialpu zdar, přáním sněhově bohaté zimy a taky povedeného byznysu

Michal Bulička,

jediný majitel webu a jeho zakladatel a redaktor

+420 777 242628, michal@skitourguru.com