Na trh ho dnes dodává řada výrobců, která vaky nasazuje na pět různých technologií lavinových airbagů: ABS (ABS Airbag + partneři), SnowPulse (Mammut), Float (BCA), Alpride (Scott) a JetForce (Pieps, Black Diamond, POC). Nástup konkurence přinesl pro uživatele samá pozitiva.

 Jak to funguje?

Všechny lavinové batohy fungují na stejném principu. Spuštěním aktivační jednotky, umístěné po ruce na zvoleném ramenním popruhu batohu, se díky vypuštění stlačeného média (obvykle vzduchu) nafoukne během několika vteřin airbag (případně airbagy). Objem těla, které strhla lavina, se tím zvětší přibližně 1,5krát. O funkčnost airbagového systému se postará fyzikální zákon o inverzní segregaci (obrácené odlučnosti) částic – pokud se pohybuje více částic najednou, plavou ty největší na povrchu. Při uvolnění laviny se člověk s nafouknutými airbagy stává v proudu sněhu onou velkou částicí, což mu zajistí nutný vztlak k tomu, aby zůstal na povrchu laviny. Batoh je samozřejmě pevně spojen s tělem lyžaře, což zajišťují mj. pevnostní švy i kovové přezky místo plastových na všech popruzích.

 Optimistické statistiky

Po letech praktického používání existuje dlouhodobá statistika, která dokumentuje lavinové události (SLF Davos), v nichž se ocitli lyžaři a snowboardisté s lavinovým batohem na zádech. Výsledek je optimistický, 97 % sportovců zůstalo hlavou nad povrchem laviny. Pozor, při použití lavinového batohu samozřejmě zůstává povinné nouzové vybavení – vyhledávač, lopata a sonda – a strategické (spíše defenzivní) chování na túře.

 Vario systém od ABS Airbag

Průlomovým vynálezem se stal systém ABS Vario, umožňující měnit objem batohu. Tvoří jej základní jednotka, tzv. „Base Unit“, kterou tvoří zádový systém s popruhy, oba airbagy a plynová láhev s aktivačním táhlem. Na freeride v blízkosti střediska stačí 10 litrů, na skitouring pořebujeme 25-50 litrů. Stačí tedy jediný Base Unit a na něj připínat optimálně objemný vak, podle druhu aktivity.

Zádový nosný systém Base Unit se vyrábí ve dvou velikostech, „S“ a „M“, a lze na něj jednoduše připnout pomocí zipu batoh různého objemu. Mnoho firem využívá Base Unit od firmy ABS a vyrábí svoje vlastní vaky. Většinou jde o renomované výrobce batohů. Partnerství s ABS uzavřely zhruba dvě desítky značek.

 R.A.S. od Snowpulse

Když se firmě ABS podařilo na základě soudního sporu udržet exkluzivitu variability objemu, museli konkurenti vymyslet něco jiného, aby odstranili tuto konkurenční výhodu. Ve Snowpulse tedy vymysleli systém R.A.S. - zkratka pro Removable Airbag-System, česky odnímatelný airbagový systém, umožňující snadno a rychle připnout airbagový systém do různých batohů (kompatibilních s R.A.S. systémem). Takový batoh lze samozřejmě použít s airbagovou jednotkou nebo bez ní, třeba v létě. Vyjímatelný je rovněž systém Alpride od Scottu.

 Plnění airbagů

Princip nafouknutí airbagů je až na JetForce stejný. V batohu je umístěna tlaková láhev, ze které se o naplnění airbagů během tří vteřin po ruční aktivaci postará uvolněné plynné médium, většinou jde o vzduch nebo inertní argon. Standardem jsou ocelové tlakové láhve, dražším a lehčím nadstandardem jsou láhve karbonové.

Airbag u technologie JetForce plní také vzduch, je však vháněn do airbagu výkonným ventilátorem, jehož motorek pohání energie z dobíjejícího akumulátoru.

 Aktivační jednotka

Oba systémy musí před stržením lavinou aktivovat sám lyžař, obvykle na to má několik vteřin, aby zatáhl za táhlo. Následně dojde k uvolnění uzávěru tlakové bomby a uvolněné rozpínavé médium naplní airbag.

ABS vyvinulo systém Wireless, díky němuž je možné aktivovat ABS batoh i osobě na dálku, bez jejího vědomí. Může se totiž stát, že z různých důvodů není ohrožená osoba schopna provést aktivaci (pád, zranění ruky, nervozita, šok, nevědomost o blížící se lavině, apod.).

JetForce se aktivuje zmáčknutím červeného tlačítka.

 Doplnění a výměna bombiček

Správné naplnění médiem u tlakových lahví se doporučuje občas zkontrolovat, nejlépe pomocí přesné váhy. Informace o podmínkách plnění i cenách za tyto služby žádejte od jejich dovozců. Ti vám poskytnou aktuální informace, průběžně totiž dochází ke změnám.

JetForce má výhodu v tom, že starost o plnění lahví zde odpadá, systém funguje zadarmo a opakovaně můžeme zkoušet aktivaci airbagu bez jakýchkoli nákladů a starostí.

 Lyže na batohu

Po letech vývoje se podařilo u některých modelů připravit všeobecně výhodnější uchycení lyží na bocích batohu. To přináší příznivý posun těžiště k tělu lyžaře, což částečně zmírňuje nevýhodu vyšší hmotnost lavinových batohů, které jsou zhruba o 1 kg těžší než batohy klasické. Jak je na tom po této stránce každý batoh se snadno dozvíte v sekci „Vybavení“, kde je u každého z batohů uveden způsob uchycení lyží.

 Velikost zádového systému

Obě značky dodávají batohy ve dvou velikostech zádového systému. Správná volba je pro pohodlné nošení velmi důležitá a určitě se vyplatí obě velikosti vyzkoušet, zvlášť pokud máte výšku na rozhraní velikostí. U ABS je velikost „S“ pro postavu do 175 cm, u Snowpulse platí doporučení „M pro postavu do 185 cm a „L nad 180 cm.

 Přeprava letadlem

Pokud plánujete letecký výlet za prašanem, je potřeba myslet na to, že přeprava tlakové láhve může znamenat problém, stejný pro obě značky batohů. Pravidla se řídí přepravními podmínkami IATA, podle nichž je nutné ji hlásit dopravci alespoň 2 týdny předem. Pravidla se občas mění, někteří dopravci mohou být vstřícnější než jiní. V každém případě vzneste před odletem dotaz na leteckou společnost. Tato starost opět odpadá majitelům systému JetForce.