Silvrettahorn - ski tour - Skitour.Guru

Skitours and huts

Silvrettahorn, 3244 m

  • Length of ascent5 km
  • ascent960 m
  • duration5-6,5 h
  • Fitness difficulty
  • Technical difficulty

Hide thumbnails

The ascent to the Silvrettahorn is one of the most popular excursion destinations of the Wiesbadener Hütte. After crossing the Ochsentaler Glacier, the ascent line turns right. The climb continues in the direction of Egghornlücke, but still turns right under the saddle. From the ski depot without skis over Westgrat to the summit.

Peak

Country
Austria
Montains
Silvretta
Tags
Austria Silvretta Vorarlberg Wiesbadner Hütte
Hut
Wiesbadener Hütte
UTM / CH1903 x ("longitude" E/W)
32T 583274
UTM / CH1903 y ("latitude" N/S)
5189969

Start point

Start Point
Wiesbadener Hütte
Altitude
2440 m
UTM / CH1903 x ("longitude" E/W)
32T 585055
UTM / CH1903 y ("latitude" N/S)
5191112
village, valley
Bielerhöhe
cableway / lift
no
Výškový profil informuje o sklonu svahu. Když najedete na křivku myší, dozvíte se sklon svahu v místě, které je zároveň zobrazené v mapě červenou kapkou. Svislé barevné zóny pod křivkou (viz vysvětlivky nad profilem) informují o sklonu svahu, který ovlivňuje lavinové nebezpečí.

About Ski tour

Time difficulty
4-5 h1-1,5 h
Ascent (height difference)
960 m
Lenght of ascent
5 km
Descent (height difference)
960 m
Total Lenght of tour
10 km
Total time of the tour
5-6,5 h
Elevation Range
2300 - 3244 m
Principal Aspect
SE, N, W
S-south, N-north, W-west, E-east

Download

Important warning: Informace a data uvedená na Skitour.Guru byla připravena s maximální pečlivostí. Použití všech informací je na vlastní nebezpečí. Pro posouzení nebezpečí jsou kromě informací důležité i znalosti. Trasy skialpinistických túr se mohou od uvedených lišit v závislosti na aktuálních sněhových podmínkách nebo změnách terénu (např. ledovce). Před každou túrou proveďte pečlivé plánování a posuzujte lavinové nebezpečí pro konkrétní svahy. Piktogramy v mapě túr upozorňují na obvyklá klíčová místa. Navigace je dobrá pomůcka, o vedení linie trasy v terénu rozhoduje vždy člověk. Výškový profil informuje o sklonu svahu. Uvedené časové údaje jsou orientační, stanovené spíše pro pomalejší skialpinisty a udávají čas v pohybu, bez přestávek. Zkratky světových stran jsou v angličtině, tak jako na buzolách a kompasech.

Other skitours in region