Skitouren und Hütten

Der Aufstieg zum Silvrettahorn ist eines der beliebtesten Ausflugsziele von der Wiesbadener Hütte. Nach dem Überqueren des Ochsentaler Gletscher biegt die Aufstiegslinie nach rechts ab. Der Aufstieg geht weiter in Richtung Egghornlücke, biegt aber immer noch rechts unter dem Sattel ab. Vom Skidepot ohne Ski über Westgrat zum Gipfel.

Gipfel

Land
Österreich
Gebirge
Silvretta
Tags
Austria Silvretta Vorarlberg Wiesbadner Hütte
Hütte
Wiesbadener Hütte
UTM / CH1903 x ("longitude" E/W)
32T 583274
UTM / CH1903 y ("latitude" N/S)
5189969

Startpunkt

Startpunkt
Wiesbadener Hütte
Seehöhe
2440 m
UTM / CH1903 x ("longitude" E/W)
32T 585055
UTM / CH1903 y ("latitude" N/S)
5191112
Talort, Tal
Bielerhöhe
Seilbahn / Skilift
no
Výškový profil informuje o sklonu svahu. Když najedete na křivku myší, dozvíte se sklon svahu v místě, které je zároveň zobrazené v mapě červenou kapkou. Svislé barevné zóny pod křivkou (viz vysvětlivky nad profilem) informují o sklonu svahu, který ovlivňuje lavinové nebezpečí.

Über die Skitour

Zeitaufwand
4-5 h1-1,5 h
Aufstieg (Höhenunterschied)
960 m
Länge des Aufstiegs
5 km
Abfahrt (Höhenunterschied)
960 m
Gesamtlänge der Skitour
10 km
Gesamtzeit der Skitour
5-6,5 h
Höhenbereich
2300 - 3244 m
Hauptausrichtung der Route
SE, N, W
S-Süd, N-Nord, W-West, E-Ost

Herunterladen

Wichtige Warnung: Informace a data uvedená na Skitour.Guru byla připravena s maximální pečlivostí. Použití všech informací je na vlastní nebezpečí. Pro posouzení nebezpečí jsou kromě informací důležité i znalosti. Trasy skialpinistických túr se mohou od uvedených lišit v závislosti na aktuálních sněhových podmínkách nebo změnách terénu (např. ledovce). Před každou túrou proveďte pečlivé plánování a posuzujte lavinové nebezpečí pro konkrétní svahy. Piktogramy v mapě túr upozorňují na obvyklá klíčová místa. Navigace je dobrá pomůcka, o vedení linie trasy v terénu rozhoduje vždy člověk. Výškový profil informuje o sklonu svahu. Uvedené časové údaje jsou orientační, stanovené spíše pro pomalejší skialpinisty a udávají čas v pohybu, bez přestávek. Zkratky světových stran jsou v angličtině, tak jako na buzolách a kompasech.

Andere Skitouren im Gebiet